piątek, 24 czerwca 2011

Imprezea masowa

Ostatnio wybrałem się na wydarzenie organizowane przez miasto i muszę się podzielić swoimi spostrzeżeniami.
1. Zacznijmy może od najważniejszego, czyli... czemu do jasnej ciężkiej impreza organizowana przez miasto jest płatna? Skoro jest ona zorganizowana z podatków ludności to raczej powinna być darmowa... przynajmniej logicznie rzecz biorąc. Bo skoro ludzie coś już opłacili to czemu mają jeszcze płacić za to żeby to zobaczyć?

2. Teraz kwestia organizacji na wejściu, TRA-GE-DIA. Jeżeli ktoś nie kupił biletu zawczasu to miał przerąbane, dwie kasy otwarte, kolejki pozawijane niczym świński ogonek, sięgające swoją długością około kilometra (luzem). Kto na taką ilość ludzi otwiera tylko dwie kasy? chyba biedronka, chociaż nie, w biedronce byli by mądrzejsi i otworzyli wszystkie. Tylko pogratulować tego jakże przemyślanego strategicznego planu utrudnienia wejścia na imprezę.

3. Masakryczna była też organizacja standów z pożywieniem. Szybko do grilla utworzyła się długaśna kolejka, a że było to kompletnie nie przemyślane, to do drugiej kasy, znajdującej się pół metra dalej zrobiła się druga kolejka i szybko powstał z tego jeden wielki chaos, który doprowadził do tego, że chcąc dostać kiełbaskę, trzeba było się cisnąc niemalże na krzywy ryj. Gratuluję przemyślanej strategii.

4. Ludzie - tak tutaj tez należy pogratulować, chociaż to akurat jeszcze można przeboleć, otóż chodzi o to, że kiedy człowiek widzi stand z pożywieniem i dupną kolejkę stojącą do tegoż to standu, to raczej się omija tą kolejkę po stronie zewnętrznej... a nie po stronie standu i przeciska przez środek kolejki... No chyba że to tylko ja o czymś nie wiem.

5. Krzesełka - miejsca siedzące pozostawiały... po sobie trwałe białe ślady. Nobel dla tego który to wymyślił. Jeżeli już decydują się na miejsce siedzące to wolałbym po powstaniu mieć ubranie normalne, a nie całe oblepione bliżej niezidentyfikowaną substancją która wizualnie dawała efekt kacpra przyjaznego duszka.

Generalnie Impreza była niezła, ale było zdecydowanie zbyt wiele niedociągnięć, żeby można ją było nazwać idealną. To tyle w temacie moich narzekań :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz